Ebru , ,

Yurtta kaldığım süre içerisinde herşey çok güzeldi.gerek çalışanlar gerekse yönetim evinizde olduğunuzu hissettiriyor. Özellikle yurttaki hijyen koşulları harikaydı. Hergün düzenli temizlik yapıldı. Yemekler gerçekten yurt olmasına rağmen çok lezzetli. Ankara'ya yolum düşerse evim gibi kalacağım tek adres. Herşey için çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Handan, , Gazi Tıp Fakültesi

Ankara'da geçirdiğim ilk senemde bu yurt başıma gelen en güzel şeylerden biriydi. Güler yüzlü personeli, her türlü problemimizle yakından ilgilenen müdürüyle kendimi yalnız hissetmedim. Bu bir sene içerisinde temiz oluşuyla, cana yakın personelle ve sunduğu çalışma salonuyla gönlümü kazandı diyebilirim. Yuvanızda hissetmeseniz de yurtta kalıyormuş gibi de hissetmeyeceğiniz yalnızlık cekmeyeceğiniz bir yurt Ardıçlar. Servis, spor salonu gibi imkanlarının yanında geç geldiğimde dahi önüme gelen sıcak yemek bana bi sene içerisinde çok büyük rahatlık sağladı. Siz de görmeden karar vermeyin derim :))

Ecem Boran, , Hacettepe

Ankaraya ilk defa gelmiş bir öğrenci olarak yurt çalışanlarının samimi ve içten davranışlarından çok memnun kaldım.Yurt odaları temiz,eşyaları yeni ve çok kullanışlı.Geniş yemekhanesi,bahçesi ve spor odası vakit geçirmek için kullanışlı ve güzel alanlar.

Şeyma Arslan, , Hacettepe üniversitesi

Ankara'nın en güzel ve en güvenli yerlerinden birinde olması en güzel avantajımız ?? Yurt içinde ihtiyacımız olan herşeyi karşılama imkanımız bulunmakta oda ve kat temizlikleri gerçekten kusursuz en önemlisi de ailenizi aramıycağınız sıcak, güler yüzlü çalısanlara sahip ??

Tuğçe Memiş, , Hacettepe Üniversitesi

Yurtta kaldığım süre boyunca gerek imkanları gerek se güler yüzlü personelinden çok memnundum. Özellikle hergün yapılan oda temizliği gerçekten çok güzeldi. Ayrıca eşyaların yeni ve düzenli olması da yurdun en güzel özelliklerinden.

Hazal Yaman, , Gazi üniversitesi

Öncelikle sıcacık bir yuva. Çalışan ablalar, müdire ve yardımcı müdire falan demeden tamamen bir abla kardeş ilişkisi içindeyiz. Ben ilk kez ailemden ayrı kaldığım halde hiç sorun çekmedim kolaylıkla zaman geçti. Konfor konusundan Ankara'da gezip gördüğüm yurtların hepsini düşününce en güzeli, en konforlu ve en temizi. Bu yıl 2.yılım kısmetse de okulumun devamında bu yurtta devam edeceğim.

Akile Songur, , Ufuk Üniversitesi

Hiç düşünmeden tercih edilecek sıcacık bi yuvası olan güzel bi yurt. Yemekleri harika,her gün yapılan temizliği muhteşem. Sıcacık aile ortamı yaşatan güzel bir ortam. İlgilenen herkese teşekkürler ??

Ayşegül Daş, , Yıldırım Beyazıt Hemşirelik

Tek kelimeyle müthiş bir yurt yemekleriyle temizliğiyle sana sunduğu imkanlarla.İlgi ve alaka zaten on numara. Güler yüzlü ve sizinle yakında ilgilenen personel,kendi evindeymis hissi veren yemekler,spor salonu,ister odanda ister etüt salonunda çalışabileceğin ortam cidden dillere destan.Evimden uzakta olsamda bana hissettirmeyen yurt.işte size ikinci bir yılda tercih etmemin sebepleri.Bence sizinde düşünmeden tercih etmeniz gereken bir yurt:))

Aybüke Güngör, , Ankara Üniversitesi Dtcf

Ardıçlar Kız Yurdu'nda iki yılı tamamladım ve konumuyla gönlümüzü çaldığı için neredeyse inşaat halindeyken kayıt yaptırdığıma hiç pişman olmadım. Yurtla ya da yurtla ilgili olmayan her türlü sıkıntıyla çok yakından ilgilenen yönetimi ve tatlı personeli sayesinde aile sıcaklığında iki yıl geçirdim. Konumu ve temizliği sebebiyle Ankara'da kalınabilecek en iyi yurtlardan biri.

Zülâl Kesici, , Hacettepe

Ankarada en iyi semtler denince akla gelen nasıl Bahçeli ise Bahçelide kız yurdu dendiğinde de direkt gönül rahatlığıyla ismini söyleyebileceğimiz, müdüresi olsun çalışanları olsun bir aile gibi bizi sevgilerinden mahrum bırakmayan her şeyimize yardımcı olan, odası yemekhanesi çalışma salonu spor salonu daima temiz ve kullanışlı bir yurt.İlk yıldan Ankaraya, yurt ortamına alışmam sayelerinde çok hızlı oldu birlikte olacağımız üç yıl sonrasında hayatımda çok güzel anılar biriktirmiş olacağım...

Ece Akata, ,, Yıldırım Beyazıt

Ardıçlar Ankara'daki kız yurtları arasında açık ara en güvenilir yurt. Sene boyunca her birimizle ayrı ayrı iletişim kurabilen personelleri ve yönetimiyle kendinizi evinizde hissedebileceğiniz yalnız hissetmeyeceğiniz bir yer. İlk senemde çok memnun kaldığımdan dolayı ikinci senemde de tercihim yine Ardıçlar.

Yaren Boğa, Memnuniyet , Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Gezdiğim birkaç yurttan sonra bu yurda ağlayarak çok umutsuz gelmiştim . Ama daha ilk girişte burada rahat edeceğimi anladım ve kaldığım süre boyunca hiç pişman olmadım. Çalışanlar gerçekten bir anne ilgisiyle yaklaşıyorlar hatta çoğu zaman evimden daha rahat ettim . Odalar her gün düzenli olarak temizleniyor . Üst düzey konfora ve imkana sahip odalarda herkesin rahat edeceğine hiç şüphem yok . Yurttan çok memnun kaldım ve ikinci yılım için de çoktan kaydımı yaptırdım . Hiç tereddütsüz kalabileceğiniz bir yer.

Nur Setenci, ,

Ankara da geçirdiğim ilk yılda yurt konusunda kafamda soru işaretleri varken tüm o soru işaretlerini kaldıran güzel yurdum.Gerek çalışanların içtenliği gerek temizlik olsun beni hep mutlu etti.Her birimize kendi ailelerinden farksız gören güzel insanlar var daha ne istenilebilir ki.Tabi bir de perşembe sabahlarının vazgeçilmezi çikolatalı brownie de yurdu sevmemde ki büyük bir etken.

Dilara Devecioğlu, Yurt hakk. genel, Ankara Üniversitesi

Başkentte çarçabuk geçen ilk yılın ardından, ''tebdil-i mekanda ferahlık vardır'' diyerek yolumuzu düşürdüğümüz, yurt değişikliği talebimizin hakkını veren güzel evim! Oda ve yurt temizliğinde işini ilgi, sevgi ve daimi güleryüzle yürüten çalışanlar; müdüriyette ise, kapı ardında bir otoritenin varlığından eminken, şefkatinden şüphe etmeyeceğiniz, yükselen her sese kulak kesilip doğru notaları ayrıştırarak size keyifsiz bir müzik ziyafeti sunan, saygın bir iş kadınıyla beraber olacaksınız. Yurda geliş gidiş saatlerinizin sabit kontrollere sıkıştırılmadığı, esneklik payı bırakılarak gözetilen memnuniyetinizi; geç vakte değin dönüş yolunuzu gözleyecek, anne babanın merakına sarıp sarmaladığından farksız, özenle korunduğunuz sıcak bir yuvaya kavuşarak artırmak esas alınmıştır. Üniversite yaşamının yükünü sırtlamak gözünüzde büyümesin; el uzatıp yardım talep ettiğinizde, koşar adım uzanacak onlarca güzel insan ile bir çatı altında buluşacaksınız. Bina ve yeterlilikler, sunulan imkanlar vs. hakkında telefon ile görüşerek bilgi edinebilirsiniz; benden duyduklarınız ise, kağıt üzerinde yazılanın, telefon ahizesinin ötesine geçenlerdir, sevgiler. Yeni dönemde aramıza katılacak tüm arkadaşlara; yurdunuza, yeni yuvanıza ve şehre hoş geldiniz!

Mevlude Gülfidan, , Gazi Tıp Fakültesi

Geçen sene ailemden ayrılışımın ilk yılında en büyük destekçim bu yurt oldu. Güler yüzlü çalışanları, samimiyetini en içten sunan müdüresiyle gerçekten yalnız hissettirmediler. Karşınıza çıkan herkes dertlerinizi bir abla edasıyla dinler ve çözüm üretir. Temizlik ve yemek konusunda da hiçbir problem yaşamamış olmam kendi adıma bu yurdu tavsiye edilebilir kıldı.Gerçekten hiçbir ailenin gözünü arkada bırakmayacak bir yurt.

Müge Mertcan , , Gazi Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik

İçinde güzelliğin,samimiyetin,temizliğin bulunduğu,birbirinden güzel ve tatlı müdür ve personeliyle sıcak bir ortam sağlayan,verimli ders çalışabileceğimiz ortamı olan,temiz ve lezzetli yemeklerin sunulduğu,insana kendini güvende ve özel hissettiren şık ve nezih bir yurt.Ardıçlar yurdunu tercih ettiğim için mutluyum.

Cansu Yetimoğlu, , Bilkent Üniversitesi

Yurttan ögrenci almaya başladığı ilk yıl haberdar olmuştum. İyi ki de haberdar olup burada kalmışım. Çoğu öğrenci yurduyla karşılaştırıldığında hijyen konusunda muazzam bir titizlik gösteriliyor. Bu da en büyük avantajlardan biri. Her gün düzenli olarak odalar temizleniyor. Ayrıca aile dışında bir ortamda kalmama rağmen her sorunumda kolayca arayıp danışabileceğim yurt görevlileri bana aile sıcaklığını hissettirmekte.

Rumeysa Yetimoğlu, , Bilkent Üniversitesi

Kaldığım 2 sene boyunca personelin yakın ilgisi ve temizlik konusunda verdikleri önem beni çok memnun etti. Her sıkıntınıza koşabilecek, size her konuda yardımcı olabilecek bir yönetime sahibiz. Sıcak ve ideal bir ortam isteyenler için ideal bir yurt.

Sıla Okyar, , Atılım Üniversitesi

2 sene önce Ankara'ya geldiğimde nerdeyse tüm yurtları gezmiştim lakin bir tanesi bile ne ailemin ne de benim içime sinmişti daha sonra Ardıçlar kız yurdunu gezdik ve bizim tüm isteklerime cevap veriyordu hatta fazlasını bile sunuyordu. Odaların her gün temizlenmesi , spor salonunun olması , servis hizmetini sunması ve en önemlisi aile sıcaklığını hissettiren güler yüzlü çalışanlarıyla gönlümüzü fethettiler. O gün bu gündür Ardıçlar kız yurdunda kalmaktayım.Bu sene üçüncü senem olucak umuyorum ki okulum bitene kadarda kalmayı sürdüreceğim. Teşekkürler her şey için!